Την πρόταση του να πραγματοποείται υποχρεωτικο σελφ τεστ από όλους τους εργαζομένους και από τους εμβολιασμένους, παρέθεσε μιλώντας τόσο στον ΑΝΤ1 όσο και στον ΣΚΑΪ ο καθηγητής περιβαλλοντικής του ΑΠΘ, Δημοσθένης Σαρηγιάννης.
Όπως τόνισε ο καθηγητής αναμένεται αύξηση των κρουσμάτων τις επόμενες ημέρες οπότε ανθέλουμε να μετριαστεί αυτή η αύξηση, πρέπει να διπλασιαστούν άμεσα τα τεστ ανίχνευσης κορωνοϊού, προσθέτοντας ότι σε αυτήν την κατεύθυνση, ο ίδιος θεωρεί κομβικό να είναι υποχρεωτικό το τεστ για όλους τους εργαζόμενους, εμβολιασμένους ή όχι».
[ΠΗΓΗ]
Το Sahiel.gr, δεν υιοθετεί τις απόψεις των αρθρογράφων, επίσης περιλαμβάνει άρθρα άλλων (εξωτερικών) ειδησειογραφικών πηγών μέσω αναδημοσίευσης και άρθρα από τους αναγνώστες του με στόχο την ενημέρωση. Στο τέλος κάθε τέτοιου άρθρου αναγράφεται ευκρινώς η πηγή του.